Bilinçlenin Çevre Bilinci Edinin
Uygulayın Workshoplarımıza Katılın
Eglenin Festival ve Gezilerimize katılın

Etkinliklerimiz

1.
Greenfest 2011 yılında ilk defa düzenlediğimiz ve aynı yıl içerisinde ödül alan, BÜÇEK'in en büyük ve en prestijli organizasyonu Greenfest; ilk düzenlendiği yıldan beri ulusal ve uluslararası çapta ilgi görmektedir.
Daha fazlası için
2.
Sürdürülebilirlik Paneli İstanbul'un çeşitli üniversitelerinin katılımıyla 13-14 Nisan 2012 tarihinde yapılacaktır.
Daha fazlası için
All premium Magento themes at magentothemesworld.com!
  • “Greenfest” çevre bilinci ve sürdürülebilirlik kavramının sadece monoton bir yapıdan oluşmadığını, aynı zamanda bunun eğlenceli workshop’lardan ve festivallerden oluşan bir etkinlikle de anlatılabileceğini göstermeyi amaçlamaktadır. İçeride öğrencilerin, yeşil şirketlerin, akademisyenlerin ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı konferanslar yürütülürken, dışarıda çimlerin üzerindeki meydanda organik boyalarla bez çanta ve duvar boyama gibi workshoplar, tersten bisiklet yarışı ve fotoğraf yarışması gibi eğlenceli aktiviteler ve şirketlerin stantları bulunmaktadır. Etkinliğin konferans ayağında akademik hayattan konuşmacılarla başlayan etkinliğimiz, yeşil ve sürdürülebilirlik konusunda uzman şirketlerin yaptığı sunumlarla devam etmektedir. Etkinliği diğer sürdürülebilirlik etkinliklerinden ayıran festival ayağında ise Boğaziçi Üniversitesi Korosu’nun verdiği konserler, sponsorlarımızın açtığı stantlarda yer alan bilinçlendirici “kendi smoothie’ni kendin yap!”, “klasik ampulünü getir, enerji verimli ampulünü götür!” gibi ilgi çekici kampanyalar ve “en yavaş bisiklet yarışı” gibi özgün ve eğitici oyunlar bulunmaktadır.

    Boğaziçi Üniversitesi Çevre Kulübü olarak düzenlediğimiz Greenfest düzenlendiği ilk yılında Avrupa, Kafkasya ve Orta Asya’dan 53 ülkenin katılımı ile gerçekleşen Birleşmiş Milletler Çevre Programı'nın (UNEP) çevre ve sağlık konularında gençler tarafından hayata geçirilen projeler ile ilgili yarışmasına katılmış ve "Greenfest" en başarılı 8 projeden biri seçilmiştir. Greenfest, Avrupa Sağlık ve Çevre Bakanlar Kurulu ve Çalışma Grubu’nun 2013 yılındaki toplantılarında tanıtılacak ve etkinlik UNEP’nin sitesinde yayınlanacaktır.

  • Sürdürülebilirlik Paneli...